AVmania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

CANTON FONUM 701 DC vs TANNOY Mercury V4i

Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 7. 2017 09:06 Odeslat příspěvek
Nazdárek dámy a pánové :-)
Tak po delší době zase jeden dotaz...
Objevil jsem tento inzerát
https://elektro.bazos.cz/inzerat/773914 ... -2000-.php
Cena je dobrá, velikost basových měničů a váha soustavy napovídá o možném posunu oproti subtilním Mercury V4i... ale je to zase dost starý... nemá někdo osobní zkušenost s těmahle sloupama? Nejlépe i s těma mejma :-)
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
23. 7. 2017 00:44 Odeslat příspěvek
Zdar, stav se poslechnout moje 501 a uvidíš.. Teda uslyšíš :-) Já bych tipoval, že Tannoy budou čistší na výškách a středech. Cantony budou basovější. Už ty moje 501 jsou nabasovaný hodně. Ale já nemužu tolik porovnávat, zkušenosti nejsou. Ale na Drážku to máš kousek a nějakou představu si uděláš. Klidně vem zes a přepojíme to. Nebo vemu já bedny, je to fuk :-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 7. 2017 12:37 Odeslat příspěvek
Když už měnit bedny tak aby to byl rozdíl .Zas tak výrazně si asi nepolepšíš.To bych raději přitlačil na tyto: https://elektro.bazos.cz/inzerat/773536 ... P-stav.php
nejsou náročné na zesilovač a budou hrát lépe.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
24. 7. 2017 06:50 Odeslat příspěvek
Jo Bošu, my bychom asi měli v každým případě už konečně nějaký vzájemný poslech domluvit :-)
Jinak jsem o těch 701 něco ještě četl a taky to vidím, že by to asi nebyl moc posun, možná spíše degradace. Šušká se něco o nepřirozených výškách... Takže jasně, chtělo by to když už doopravdy něco lepšího.
Ale ty Ergo, sice je to jen pouhý pohled zvenku, ale to osazení se mi zdá na první pohled stejný, jen bedna vypadá bytelněji, ale to tak nejspíš nebude, že? O těch jsem se nic špatného nedočetl...


Offline - Junior Profil 
24. 7. 2017 10:15 Odeslat příspěvek
Ta Erga jsou vyssi rada, budou stopro lepsi nez 701 :) Me ty 501 vyhovujou, na ty 701 jsem taky nejak moc chvaly necetl. No ten poslech musime stihnout do listopadu, k 3 letymu prckovi cekame ted dvojcata :D


Offline - Mírně pokročilý Profil 
25. 7. 2017 11:40 Odeslat příspěvek
Aha, tak to teda gratuluju :-)
Tak jsem ještě narazil na tyhle mazly, který jsem sháněl už jednou a tady probíral...
Zítra mi je pán nafotí a poreferuje o stavu. Jestli budou OK, budou v neděli doma a pak by jsme mohli dát poslech rozšířený o tyhle kousky :-)
https://elektro.bazos.cz/inzerat/775507 ... uktory.php


Offline - Mírně pokročilý Profil 
25. 7. 2017 12:35 Odeslat příspěvek
A kolik bys do toho chtěl vrazit? Tahle řada ač zní pěně to slovo REFERENCE není nic moc,měl jsem tu čest to slyšet nevím už přesně s jakým zesilovačem,mě se to moc nelíbilo.Raději si přišetři a jak ti tu radil jeden člen,když posun tak aby za to stál.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
25. 7. 2017 13:00 Odeslat příspěvek
Když by byly v dobrém stavu jsem ochoten risknout to, že by se mi zvuk nelíbyl a musel bych je poslat dál...
Mám totiž jako efektový soustavy Infinity Reference 10, a jejich zvuk se mi líbí a hezky by mi to sjednotilo bedny.
A když se líbit bude, prodám stávající TANNOY, čímž bych měl jít ve výsledku do plusu a teoreticky tím i něco našetřím na případnou další nabídku.
A když nebudou v dobrém stavu, tak ano. Dám to k ledu a došetřím - pak bych to viděl tak na 15k bazar.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
26. 7. 2017 16:37 Odeslat příspěvek
Tak změna, jedná se o onfinity 61 mk II o kterých toho moc nevím... Je to lepší nebo horší než 60i? Netušíte někdo?
https://elektro.bazos.cz/inzerat/776215 ... uktory.php


Offline - Mírně pokročilý Profil 
27. 7. 2017 11:59 Odeslat příspěvek
Tak v NE je budu mít doma.. alespoň si rozšířím obzory :-)
Chceš se Bušu rovnou přidat v NE k testování?


Offline - Junior Profil 
27. 7. 2017 20:56 Odeslat příspěvek
Pekny bedynky :) Ja bych rad, ale jdu na nocni :( Zkusim vymyslet nejaky den v srpnu, kdyz bys mohl.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
29. 7. 2017 20:56 Odeslat příspěvek
Ok, tak mi pak pošli SZ.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
30. 7. 2017 19:02 Odeslat příspěvek
Tak jak hrajou? Říkal si že v neděli je budeš testovat,jsem napnutej :-D


Offline - Mírně pokročilý Profil 
31. 7. 2017 07:48 Odeslat příspěvek
No jo, jsem se včera nějako nedokázal odtrhnout od testování abych něco napsal, až teď, v práci je to možné :-D
Tak první dojem mě docela dobře usadil do gauče. Co se týče basové části, tak mnohem lepší. Basy jsou více prokreslené, mají samozřejmě mnohem větší rezervu v rozsahu a hrají tak jakoby nenuceně a přirozeně, přitom dokážou pěkně kopnout. Ostatně tyhle bedny ze sebe něco vyluzují ještě kolem 25Hz (od 30 dolů už to dost rychle ubývá - u tannoy to bylo ovšem od 42Hz dolů). Ale testování uchem, takže ono otázkou co je horší, jestli nástroj nebo měření :)
Na vážné hudbě jsou úplně někde jinde. Jednak zní všechno přirozeněji a jakoby příjemněji, ale také v neposlední řadě neztrácejí přehled a transparentnost v náročnějších scénách, kde se to u Tannoy M4i většinou mázlo v né uplně příjemný zmatek, skoro až rámus.
Ale zase jim musim přiznat, že více syčí v sykavkách a celkově ono pásmo středů a výšek působí utlumenějším dojmem. Díky tomu zní celkový přednes sice vyrovnaněji a jakoby dospěleji než u M4i ale někde je znát, že nemají tolik detailů v této oblasti.
Takže třeba Jazz (na příklad ty metličky z bicí soupravy u infinity znějí jen náznakem) a ženské vokály nemají tolik detailů. Třeba http://www.2l.no/pages/album/087.html
Zní s M4 mnohem vykresleněji a vyloženě hřejivě až vrníte.... tak tady cítím že to není uplně ono. Možná ale právě to, že tannoy jsou tak muzikálně laděné s důrazem na detail tohoto pásma způsobuje jejich ukřičenost a rozmazanost ve složitějších scénách.
Ale co je zvláštní, tak třeba basy (jako nástroje) v hudbě od Pink Elephants znějí s Tannoy mnohem prokresleněji, ale smyčce v orchestrech znějí lépe u Infinity.
Včera jsem celý den trápil Infinity a na Tannoy se nevrátil ani na chvíli. Ještě bych chtěl dostat někoho ke mě jako neovlivněnou osobu citovými vazbami a udělat pár přehození soustav. Pak doplním další info.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
31. 7. 2017 15:43 Odeslat příspěvek
Tak ještě doplnění - 2 linku s přepínačem repro jsem vyhodil a dal jsem 4x 2,5mm2 křížovou čtyřku. Detailnost se zlepšila, řekl bych že i sykavky se trochu uklidnily, celkově to začíná být velmi dobré (nebo už se přizpůsobil mozek :-) )
Jen teda poznatek - chce to trochu vokouřit, aby to začalo pořádně hrát- ale pak je docela nášup - ale parádně prokreslený a pod kontrolou. Otázka jak dlouho to vydržej ty starý závěsy membrán...(vypadaj už trochu zkřehlý, ale ještě držej) až se podělaj, nevíte - je ještě někdo schopný v ČR mimo p. Kříže v Havlbrodu, kdo by to dokázal kvalitně vyměnit?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 17 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies